کد مطلب : 13759
تاریخ ثبت : 1396/10/21 11:33
حافظ :
آبفا به سازه‌های غیرمجاز خدمت‌رسانی نمی‌کند

مدیر آبفای کرج گفت: آبفا قادر به اجرای طرح شبکه فاضلاب شهری به سازه‌های غیرمجاز کرج نیست و ساکنین تا زمان اجرای این طرح، می‌توانند برای رفع موانع قانونی اقدام کنند
شهرام حافظ ، گفت: در چهار سال اخیر، باسیاست‌های مدیرعامل شرکت آبفا و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، آبفا به سمت‌وسوی استفاده از منابع در قالب قراردادهای فاینانس برای اجرای پروژه‌های فاضلاب رفت.
 
وی اظهار داشت: تاکنون چهار الی پنج قرارداد فاینانس برای مناطق مختلف کرج که دارای مشکلاتی بودند، بسته‌شده که طرح فاضلاب و انشعابات آن در اردلان‌ها اجراشده و در منطقه ابوذرها نیز در حال اجرا است و قرارداد فاینانسی نیز برای شهرک امام رضا (ع) موجود است.
 
مدیر آبفای شهرستان کرج عنوان کرد: اجرای طرح فاضلاب در شهرک امام رضا (ع) کرج از برنامه‌های آینده آبفا بوده که اخذ پیمانکار و مجوزهای لازم در این زمینه از مراجع مربوطه نیز باید صورت گیرد.
 
حافظ بیان داشت: انتقال فاضلاب به‌صورت ثقلی انجام می‌گیرد یعنی سعی بر آن است برای انتقال فاضلاب از شیب زمین استفاده شود که راهبرد شرکت آبفا، توسعه طرح فاضلاب از پایین به سمت بالا است زیرا تصفیه‌خانه در مناطق پایین‌دست و گودتر قرار دارد.
 
وی تصریح کرد: طرح شبکه فاضلاب در کوهپایه‌های منطقه حسن‌آباد نیز در حال اجرا است و آبفا آماده فروش انشعابات فاضلاب به مشترکین و بهره‌مندی آن‌ها از این شبکه است.
 
مدیر آبفای کرج تشریح کرد: با توجه به زمان‌بر بودن اجرای طرح شبکه فاضلاب، شهروندان اطمینان داشته باشند که این اقدام در اولویت قرار دارد و امید است تا یک الی دو سال آینده به‌طور کامل به این امر پرداخته شود زیرا سلامتی شهروندان، یکی از مأموریت‌های شرکت آب و فاضلاب است.
 
حافظ متذکر شد: در این میان مشکلی در برخی نقاط شهر کرج مانند حسن‌آباد وجود دارد که این مناطق در بافت شهری نبوده و منازلی به‌صورت قولنامه‌ای ساخته‌شده‌اند و ملکی که به این روش بناشده و مجوزی از سمت شهرداری اخذ نکرده، طبق مقررات، آبفا قادر به خدمات‌رسانی به این نوع املاک نیست.
 
وی مطرح کرد: تا زمان رسیدن عوامل آبفا به این مناطق جهت اجرای طرح فاضلاب، ساکنین می‌توانند پیگیری‌های لازم را در خصوص رفع موانع قانونی از طریق سازمان‌هایی نظیر شهرداری انجام دهند که ان شاءالله بستری جهت ارائه خدمات به آن‌ها فراهم شود.
 
مدیر آبفای کرج گفت: در صورت عدم وجود شبکه فاضلاب در برخی مناطق، می‌توان نصب سپتیک تانک یا حفر چاه‌های جذبی را انجام داد که این امر بر عهده مالکین و ساکنین است.
 
حافظ تشریح کرد: سپتیک تانک یک مکعب توخالی بوده که دارای دیواره‌های بتنی است و معمولاً فاضلاب به این قسمت ریخته شده، قسمت جامد در اینجا باقی‌مانده و مایعات به سمت چاه جذبی سرازیر می‌شوند تا در زمان لازم تخلیه شوند.

نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید