کد مطلب : 13976
تاریخ ثبت : 1396/11/23 12:24
رزاقی :
هزاران خانه در احتکار بانک‌ها

یک کارشناس اقتصادی عنوان کرد که برخی از بانک‌ها برای رسیدن به سود بالا ۱۰۰۰ خانه احتکار کردند و این اقدام را حتی بانک‌های آمریکایی در اوج بحران اقتصادی انجام ندادند.
  ابراهیم رزاقی عمکرد برخی بانک‌ها را مورد انتقاد قرار داد و اظهار کرد: برخی از بانک‌ها برای رسیدن به سود بالا حدود ۱۰۰۰ خانه را احتکار کردند و این اقدام را حتی بانک‌های آمریکایی در اوج بحران اقتصادی شان در سال ۲۰۰۸ میلادی هم انجام ندادند و بسیاری از آن‌ها ورشکست شدند برای اینکه سود در تولید باشد و به همین دلیل آمریکایی‌ها برای خرید و فروش خانه ۸۰ درصد مالیات تعیین کردند.
 
بر اساس این خبر، این کارشناس اقتصادی گفت: این اقتصاد وابسته هیچ جایگاهی در قانون اساسی ندارد و در اندیشه‌های امام خمینی و رهبری هم جایگاهی ندارد و با اقتصاد مقاومتی هم ارتباطی ندارد. تنها راه برون رفت از این وضعیت سپردن کار به مدیران جهادی است.
 
رزاقی تاکید کرد: این انقلاب نه تنها برای مستضعفین ایران بلکه برای مستضعفین عالم است که این اندیشه عرفانی هزار سال پیش هم مطرح بود و بر سر در سرای ابوالحسن خرقانی چنین نوشت: هرکه در این سرای درآمد نانش دهید و از ایمانش نپرسید چون آنکه به درگاه ایزد باری تعالی به جان ارزد البته بر خان بوالحسن به نانی بیارزد و این بر خلاف خواست آمریکاست.
 
به گزارش جامعه خبر، این مقام مسئول گفت: برخی از مسئولان معتقدند که به زور نباید مردم را توسط بهشت برد و در حالی که واقعا به این دیدگاه خود عقیده دارند بنابراین به اجبار مردم را به جهنم هم نباید بفرستند اما با این شیوه مدیریتی و ناکارآمد مردم را به کارآمدی نظام اسلامی بدبین می‌نمایند و با فقر مردم را به سوی کفر می‌کشانند.

نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید