کد مطلب : 14546
تاریخ ثبت : 1397/02/26 13:00
گراوند :
۲۰ درصد مساحت کشور بافت فرسوده است

رئیس مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور با اشاره به اینکه ۲۰ درصد مساحت کشور بافت فرسوده است، گفت: هزار و هفتاد محله در کشور نیازمند نوسازی است
اردشیر گراوند پیش از ظهر چهارشنبه در نشست تسهیل گری استان البرز توجه به حوزه اجتماعی را مهم دانست و اظهار کرد: کم‌توجهی به ابعاد اقتصادی و اجتماعی در برنامه‌های توسعه کشور موجب شده که برخی محلات در حاشیه قرار گیرند.

وی در ادامه بابیان اینکه ناکارآمدی برنامه‌ها و عدم تحقق اهداف موردنظر موجب شده است که مسائل اجتماعی مهم‌ترین دغدغه جامعه باشد، تأکید کرد: نتیجه این اقدامات این شده است که وقتی درباره جامعه ایرانی صحبت می‌شود، سخن از فقر مسائل اجتماعی و آمارهای مختلف طلاق، بزهکاری و غیره به میان می‌آید.

رئیس مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور با اشاره به وجود ۱۱ میلیون جوان در آستانه ازدواج در کشور، خاطرنشان کرد: متأسفانه برنامه‌هایی که در سطح ملی مطرح می‌شوند، در محلات به اجرا درنمی‌آیند تا زمانی که این رویکرد در پیش باشد، بعید است که به توسعه دست‌یابیم.

گراوند یکی از برنامه‌های مهم سازمان اجتماعی وزارت کشور را تشکیل دفاتر تسهیل گری در استان‌ها اعلام کرد و افزود: اولین هدف از تشکیل این دفاتر بهبود وضعیت بافت فرسوده است.

وی تصریح کرد: با تشکیل این دفاتر سطح زندگی محلات ارتقاء می‌یابد. معتقد هستیم که خروجی نهادسازی و شبکه‌سازی در محلات، بهبود وضعیت اجتماعی خواهد بود.

رئیس مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از مساحت کشور را بافت‌های ناکارآمد و فرسوده تشکیل می‌دهد، بیان کرد: برای کاهش فاصله طبقات اجتماعی، عدالت اجتماعی و غیره انقلاب کرده‌ایم و حالا این آمار نتیجه عملکرد خود ماست.

گراوند بابیان اینکه حدود ۱۹ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند، گفت: یک هزار و ۷۰ محله در کشور وجود دارد که باید نوسازی شود.

وی بابیان اینکه کرج بیشترین بافت فرسوده را به خود اختصاص می‌دهد، افزود: عدم آینده‌نگری و برنامه‌ریزی باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی در این شهر شده است و هرچه سریع‌تر باید نسبت به درمان این آسیب‌ها اقدام شود.

رئیس مرکز رصد اجتماعی وزارت کشور بابیان اینکه تسهیل گری بهترین راه برای بهبود وضعیت شهری است، گفت: تخصیص بودجه از محل اعتبارات تعیین‌شده اولین چالشی است که با آن مواجه هستیم.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید