کد مطلب : 15397
تاریخ ثبت : 1397/07/16 12:06
شهریاری :
افزایش سهم تسهیلات؛ یکی از راه های تحریک تقاضای مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه یکی از راه های تحریک تقاضای مسکن اختصاص تسهیلات مناسب به متقاضیان مسکن است؛ چراکه از این طریق بنیه مالی خریداران به خصوص اقشار کم درآمد برای خرید مسکن تقویت می شود
سیدکمال الدین شهریاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه یکی از راه های رونق بخشی به بازار مسکن، افزایش سهم تسهیلات برای خریداران مسکن است، تصریح کرد: بازار مسکن هم مثل سایر بازارها از نوسانات نرخ ارز تبعیت می کند و با افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی، همه کالاها از جمله مسکن هم افزایش قیمت داشت.  

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: مسکن محصولی است از تجمیع یا ترکیب بسیاری از مصالح؛ بنابراین وقتی قیمت ارز بالا می رود، قیمت مصالح و مصنوعات وابسته به ساختمان نیز بالا می رود و همین مساله خود به خود بر قیمت تمام شده مسکن تاثیر می گذارد. بر این اساس قدرت خرید مردمی که متقاضی خرید مسکن بوده و در عین حال درآمدهای ثابت دارند، پایین می آید و این، به رکود بازار مسکن دامن می زند.  

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: یکی از راه های تحریک تقاضای مسکن اختصاص تسهیلات مناسب به متقاضیان مسکن است؛ چراکه از این طریق بنیه مالی خریداران به خصوص در اقشار کم درآمد برای خرید مسکن تقویت می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره تاثیر رکود بازار مسکن بر مهاجرت مردم از تهران و کلان شهر ها به حاشیه شهرها، گفت: اگر مهاجرت معکوس از تهران به سایر شهرها به حاشیه نشینی در اطراف کلان شهرها منجر نشود، و با ورود خدمات و توجه دولت به شهرهای میانی و کوچک همراه باشد، اتفاق خوبی است. در واقع اینکه دولت با بالا بردن سطح خدمات و توجه به شهرهای میانی و کوچک مردم را به سکونت در شهرهای کوچک تشویق کند، کار ارزنده ای است.

وی اضافه کرد: مهاجرت معکوس از کلان تر شدن شهرهای بزرگ جلوگیری می کند. اما در صورتی که مهاجرت به دلیل ضعف بنیه مالی مردم برای تامین هزینه مسکن یا سایر هزینه های زندگی اتفاق بیفتد و قرار باشد با این حساب حاشیه نشینی در اطراف شهرها بیشتر شود، پدیده خطرناکی شکل می گیرد که آسیب های اجتماعی متعددی در پی خواهد داشت./
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید