کد مطلب : 15584
تاریخ ثبت : 1397/08/13 12:15
عقبایی
اقتصاد مقاومتی در حوزه مسکن نمود ندارد

نائب رئیس اول صنف اتحادیه مشاوران املاک کشور اظهار داشت: بسیاری از مشکلات مسکن در ایران به دلیل بی لیاقتی مدیران و سو مدیریت های مختلف شکل گرفته اند
 حسام عقبایی با اشاره به موضوع آمایش سرزمینی، گفت: توسعه پایدار شهری و قانون مند شدن شهرنشینی با تکیه بر نظارت بر مهاجرت های عمومی به هماهنگی گسترده در تمامی دستگاه های کشور نیاز دارد.

وی افزود: متاسفانه امروزه در کشور ما مدیریت ها و دستگاه های مختلف نگاه جزیره ای و بخشی به موضوع مدیریت دارند.

نائب رئیس اول صنف اتحادیه مشاوران املاک کشور با اشاره به این که نبود زیرساخت های لازم افراد را مجبور به عدم رعایت قانون می کند، عنوان کرد: معضل حاشیه نشینی باید در قالب یک قرارگاه جدی مورد توجه تمامی دستگاه های کشور قرار بگیرد.

وی با اشاره به این که شهرداری به تنهایی توانایی حل معضل حاشیه نشینی را ندارد، اظهار کرد: هر کدام از دستگاه های اجرایی باید بخشی از معضل حاشیه نشینی را بر عهده بگیرند، بر همین اساس رفع این معضل به یک ستاد مشترک نیاز دارد.

حسام عقبایی افزود: ستاد مشترک رفع معضل حاشیه نشینی باید با گردهمایی نهادهای مختلف و مربوط به این حوزه در نقاط متعدد کشور نسبت به بررسی و ارائه راهکار و اجرای برنامه های مختلف اقدام کنند.

وی با اشاره به فعالیت شوراهای اجرایی و ستادهای مختلف در کشور، عنوان کرد: در حال حاضر ۷۰ الی ۹۰ درصد از قیمت مسکن در ایران به زمین واقع شده اختصاص دارد. بر این اساس حدود ۳۰ درصد از سود مسکن صرف نیروی انسانی و مصالح می شود.

نائب رئیس اول صنف اتحادیه مشاوران املاک کشور اضافه کرد: بسیاری از مشکلات مسکن در ایران به دلیل بی لیاقتی مدیران و سو مدیریت های مختلف شکل گرفته اند.

نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید