کد مطلب : 15604
تاریخ ثبت : 1397/08/15 11:56
خانی :
اجرای طرح بهسازی مساکن روستایی از حاشیه نشینی جلوگیری کرد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: اجرای طرح بهسازی مساکن روستایی از سال ۸۴ تاکنون باعث شده که از روند توسعه حاشیه نشینی در استان اصفهان جلوگیری شود
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: اجرای طرح بهسازی مساکن روستایی از سال ۸۴ تاکنون باعث شده که از روند توسعه حاشیه نشینی در استان اصفهان جلوگیری شود.

خانی اظهار داشت: بازسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها با در اختیار گذاشتن تسهیلات ارزان قیمت و وام های قرض الحسنه ای سبب شد که هم از حاشیه نشینی روستائیان و نیز از توسعه حاشیه نشینی در شهرها جلوگیری کنیم.

وی بیان داشت: واگذاری زمین و ساخت سالانه پنج هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۴ در دستور کار بود که در بسیاری از مواقع بیش از این میزان کار بهسازی و نوسازی در یک سال صورت گرفته است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه تقریبا سالانه هشت هزار واحد را نوسازی می کنیم،‌ ادامه داد: امسال ساخت و بهسازی ۹ هزار واحد مسکونی را در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به اینکه هر پنج سال یکبار تعداد واحدهای مسکونی مورد نیاز روستایی بررسی می شود و اینکه چه تعداد مسکن روستایی باید مقاوم سازی شود و چه تعداد مسکن روستایی غیر مقاوم داریم که امسال چهارمین دوره از این آمار گیری برگزار و از چند هفته پیش آغاز شده است، ادامه داد: وام های ۲۵ میلیون تومانی با کمترین سود را در اختیار روستائیان قرار می دهیم که اقدام به ساخت و نوسازی مسکن کنند.

خانی گفت: مقرر شده است که تا سال ۱۴۰۴، ۸۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شوند.
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید